Michal Málek

Narodil jsem se 3.srpna 1991. Pocházím z Bílovic a momentálně studuji Bezpečnostní technologie na univerzitě Tomáše Bati.

Už jako malý kluk jsem byl vedený ke sportu. Velkou zásluhu na tom má můj otec, který mě vozil od 5let do fotbalové přípravky v synotu. Fotbal jsem hrál pouze do doby, než se mi stal vážný úraz, který mě dostal na půl roku do nemocnice a poté půl roku na rehabilitace. Po takové době již bylo jasné, že se k aktivnímu fotbalu nevrátím. Nicméně jsem milovníkem jakéhokoliv sportu, takže jsem nelenil a poté, co jsem skončil s fotbalem, jsem začal hrát aktivně florbal ve Zlíně. U něho jsem vydržel dalších 6 let, než jsem měl další úraz a to byl roztříštěný meniskus. Po následné operaci jsem se zase vrátil k florbalu asi na půl roku, než mne kontaktoval kamarád, abych vyzkoušel Crossfit. Tomuto sportu jsem doslova propadl, využil jsem toho i jako doplnění rehabilitace jelikož pohyby, které se provádí v plném rozsahu mi pomalu pomohly se vrátit do formy, znovu naplno běhat, skákat, dřepovat. Všichni lidé co chodí na crossfit se zlepšují a to je motivací pro ostatní, aby byli stejně dobří nebo lepší. Pestrost cviků jako atletika, gymnastika, vzpírání a  plavání, vše je obsaženo v jednom sportu.

V březnu 2015 což je rok a půl po mém začátku s Crossfitem jsem se rozhodl, že budu dělat Crossfit na plno jako atlet a 8 měsíců na to jsem dostal příležitost být součástí trenérského týmu Crossfit Zlín.